Laktatory

Laktator Symphony Medela

Laktator Symphony firmy Medela to nowoczesny, profesjonalny i bardzo wydajny odciągacz pokarmu, uznany za jeden z najlepszych na świecie. Niezwykle komfortowy, prosty w obsłudze, działaniem swoim odwzorowujący ssanie dziecka. Wyposażony jest w specjalną kartę z dwoma programami: Inicjacja i Utrzymanie laktacji. Program Inicjacja trwa 14 minut i stosowany jest u pań będących zazwyczaj tuż po porodzie lub tych, które z jakichś względów zbierają niewielkie ilości pokarmu i chcą pobudzić laktację. Specjalnie skonstruowany program (Inicjacja), w którym przeplatają się cztery fazy pracy urządzenia odpowiednio drażniąc brodawki, ma za zadanie przede wszystkim stymulować laktację. Program Utrzymanie, posiada dwie fazy: pierwsza – stymulująca i przygotowująca piersi do oddawania pokarmu oraz druga, która poprzez dłuższe, nieco mocniejsze ruchy tłoczków koncentruje się bardziej na efektywnym wydobywaniu pokarmu.

Niezwykle ważną zaletą tego urządzenia jest jego szybkość działania, gdyż jedna sesja programu Inicjacja trwa zaledwie 14 minut a Utrzymanie potrafi trwać zaledwie 8-12 minut przy pobieraniu pokarmu z dwóch piersi jednocześnie. Istotną cechą laktatora Symphony jest także tzw. „separacja mediów” co oznacza, że mleko matki spływające do butelki nie ma żadnego kontaktu z urządzeniem a akcesoria kontaktujące się z pokarmem oddzielone są od niego ponad metrowym drenem do powietrza oraz szczelną membraną/nakładką łączącą je z laktatorem. Takie rozwiązanie pozwala zachować pełną higienę i sterylność o ile każda Pani korzystająca z Symphony zaopatrzy się we własne, osobiste zestawy wielorazowego użytku na jedną lub dwie piersi dostępne w wypożyczalni. Trwałość takich zestawów to kilka, a nawet kilkanaście miesięcy, przy założeniu, że są one myte po każdym użyciu i odpowiednio sterylizowane. Pamiętać należy, że dostępne również na rynku zestawy jednodniowe (One Day Pump Set) często stosowane w szpitalach z uwagi na krótki okres pobytu, nie nadają się do długotrwałego stosowania. W skład zestawu wielorazowego użytku wchodzą: lejek, konektor, dren do powietrza z nakładką, zaworek z membraną oraz butelka na pokarm.

Laktator Symphony bywa na wyposażeniu niektórych szpitali, gdzie mogą panie skorzystać z niego bezpośrednio po porodzie. Do użytku prywatnego laktatory Symphony dostępne są natomiast w wypożyczalni Sisland. Z opcji wypożyczenia tego urządzenia warto skorzystać w następujących okolicznościach:

  • w pierwszych dniach po porodzie aby ustrzec się przed poranieniem brodawek, gdy pokarmu jest jeszcze mało, a niemowlę cały czas go pragnie
  • w przedwczesnych porodach
  • aby pobudzić lub odbudować laktację
  • gdy chcemy uniknąć bolesnego zapalenia piersi
  • gdy chcemy się pozbyć nadmiaru i bolesnego zalegania pokarmu
  • w trakcie choroby dziecka i konieczności rozstania
  • w sytuacji niedoborów pokarmu
  • w poważnych trudnościach laktacyjnych

Laktator Calipso Pro Ardo Medical

Laktator Calypso PRO szwajcarskiej firmy ARDOMEDICAL to profesjonalny, przenośny laktator, który z powodzeniem stosowany jest w takich sytuacjach jak: pobudzanie laktacji, nawały pokarmu, zapalenia piersi itp. Posiada ośmiostopniową regulację siły ssania oraz rytmu pracy co zapewnia niezwykłą efektywność odciągania pokarmu, przy jednoczesnym poczuciu komfortu użytkowniczek. Laktator ten umożliwia też odciąganie pokarmu z obu piersi jednocześnie znacząco skracając czas spędzany przy urządzeniu. Całkowita separacja mediów oraz stosowanie osobistych zestawów wielorazowego użytku pozwalają na używanie Calypso PRO przez wiele mam. Laktator ten może pracować z powodzeniem będąc podłączonym do sieci jak i na bateriach typu AA. Dość kompaktowa wielkość oraz możliwość pracy na bateriach to ciekawa opcja dla mam, które muszą odciągać pokarm ale chcą jednocześnie prowadzić bardziej mobilny styl życia (spacery, podróże, wyjazdy turystyczne itp.). Dodatkowym atutem tego laktatora jest także wyjątkowo cicha praca tak bardzo przydatna podczas korzystania z urządzenia w miejscu, gdzie przebywają inni domownicy, a przede wszystkim czujnie śpiące maleństwo.